עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין

יום שישי, אפריל 26th, 2013

עורך דין נזיקין
מדי שנה בשנה מוגשות בישראל עשרות אלפי תביעות נזיקין על רקע של אירועים שונים. חלק מהתביעות מוגשות בגין רשלנות רפואית, אחרות מוגשות בגין ליקויי בנייה מסוגים שונים וחלקן מוגשות לאחר נזק פיזי שנגרם להולך רגל בעקבות תאונת דרכים שעבר למשל. למרות שישנו שוני רב בין כל סוגי התביעות, הרי שישנו קו אחד המשותף לכולן וכפי שכבר הסגירה אותנו הכותרת, מדובר על כך שכולן מוגשות באמצעות עורך דין נזיקין ובליווי הצמוד שלו. במאמר שלפניכם נפרט אודות התפקיד החשוב של עורך דין נזיקין בתביעות מסוג זה.
הערכת סיכויי ההצלחה של התביעה
התפקיד הראשון של עורך דין נזיקין הוא להעריך את סיכויי ההצלחה של התביעה. במקרים רבים אנשים שמעוניינים להגיש תביעות נזיקין מאמינים באמת ובתמים כי הצדק עומד לצדם וכי בכל מקרה הם זכאים לקבלת פיצויים. עם זאת, מה שרבים לא מודעים אליו זה שלעתים ההוצאות שייאלצו לעמוד בהן ומשך הזמן שייאלצו להשקיע, לא באמת ישתלמו להם כיוון שסכום הפיצויים שיוכלו לקבל יהיה נמוך ביותר. לפיכך כבר במהלך פגישת הייעוץ הראשונה עם עורך דין נזיקין ניתן לקבל מידע לגבי מידת הכדאיות של הגשת התביעה.
עורך דין נזיקין שמתמחה בתחום של תביעות נזיקין ושמכיר את החוק מלפנים ומאחור יכול לומר לכם מהר מאוד האם כדאי לכם להתניע את התהליך או שמא עדיף לוותר.
יצירת קשר עם אנשי מקצוע
תפקיד חשוב ומרכזי נוסף שיש לכל עורך דין נזיקין הוא יצירת קשר עם אנשי המקצוע הרלוונטיים לתביעה. כל עורך דין נזיקין המתמחה בתחום עובד באופן שוטף מול מגוון רחב ביותר של אנשי מקצוע בהתאם לתביעות שעמן הוא מתמודד באופן יומיומי. כך למשל עורך דין נזיקין  שמתמחה בתחום של רשלנות רפואית נמצא בקשר קבוע עם רופאים מומחים מתחומים שונים שיש ליצור עמם קשר על מנת להעריך את מידת הנזק שנגרם לתובע בעקבות הטיפול הרשלני שעבר.
בדיוק באותו האופן, עורך דין נזיקין שעוסק בתביעות שמוגשות בגין ליקויי בנייה נמצא בקשר קבוע עם מהנדסי בניין, שמאי מקרקעין ועוד. ישנה חשיבות עליונה לעבוד בתביעות נזיקין אך ורק מול עורך דין נזיקין מנוסה וזאת על מנת להיות בטוחים שמדובר על איש מקצוע מיומן שכבר יודע בדיוק למי לפנות בכל מקרה ומקרה.
סכום הפיצויים הסופי
ייתכן שהתפקיד החשוב ביותר של עורך דין נזיקין הוא למקסם את סכום הפיצויים שישולם בסופו של דבר לתובע. לא כל עורך דין נזיקין מחזיק בידע הדרוש ולא כל עורך דין נזיקין מסוגל לשלוט בכל רזי החוק הקטנים והגדולים כאחד ולפיכך לא כל עורך דין נזיקין מסוגל למקסם את גובה סכום הפיצויים שישולמו בסופו של דבר לתובע.
כך למשל עורך דין נזיקין שאינו מנוסה יכול במקרה של תביעת נזיקין להביא בסופו של דבר לתשלום פיצויים על סך מאה אלף שקלים, סכום מכובד לכל הדעות, אך באותו המקרה עורך דין נזיקין מנוסה יותר ומקצועי יותר יכול היה למקסם את סכום הפיצויים לגובה רב יותר ואף להביא לתשלום כפול או משולש.
ההתנהלות במהלך הדרך
התפקיד האחרון של עורך דין נזיקין שנזכיר במאמר זה מפאת קוצר היריעה הוא ההדרכה המקצועית והליווי הצמוד. במקרים לא מעטים התובעים נמצאים תחת עינם הפקוחה של הצדדים הנתבעים. לפיכך ישנה דרך מסוימת שיש להתנהג בה וצעדים מסוימים שיש לבצע. גם כאן נכנס לתמונה עורך דין נזיקין כיוון שרק עורך דין נזיקין יכול להדריך את הלקוח שלו בנוגע לפעולות שעליו לעשות ובנוגע לפעולות שעליו להימנע מביצוען במהלך הדרך.  חשוב לציין שקיימם עורכי דין בעלי התמחויות שונות כגון עורך דין פטנטים שעוסק ברישום פטנטים , עורך דין נדל"ן , עורך דין פלילי, עורך דין לאישות, עורך דין לסימני מסחר , עורך דין למיסים, עורך דין מסחרי , עורך דין לדיני עבודה ועוד..