עורך דין לעניני נזיקין

עורך דין לעניני נזיקין

יום רביעי, יולי 17th, 2013

עורך דין לעניני נזיקין
עורך דין לעניני נזיקין הוא איש המקצוע שמולו אתם צריכים לעמוד בקשר על מנת להגיש תביעות נזיקין בנושאים שונים כמו למשל תביעות בגין נזקי גוף שהתרחשו כתוצאה מרשלנות רפואית, תאונת עבודה, תאונת דרכים או תביעות בנושאי פגיעה ברכוש. הגורם החשוב ביותר שבאפשרותו להשפיע על סיכויי ההצלחה שלכם בתביעה הוא מידת הניסיון ורמת המקצועיות של אותו עורך דין לעניני נזיקין שייצג אתכם בתביעה מול הצד הנתבע. 
שימו לב – כמובן שנסיבות המקרה חשובות גם כן לצורך קבלת הפיצויים הקבועים בחוק, אך אין ספק שישנה חשיבות עליונה לבחירה של עורך דין לעניני נזיקין שמחזיק בשנות ניסיון רבות ושמכיר את התחום מאחור ומלפנים. לאורך העשורים האחרונים לא אחת גם תביעות שנראו מבטיחות מאוד בשלב ההתחלתי נפלו בשלב מסוים ומצד שני תביעות שנראו בהתחלה כחסרות סיכוי הסתיימו כשידו של התובע על העליונה. מדוע כך הם פני הדברים? פשוט מאוד, כיוון שכל עורך דין לעניני נזיקין ניחן ביכולות אחרות ובדרגת מקצועיות שונה. 
מי משלם את שכר הטרחה של עורך דין לעניני נזיקין?
רבים לא מודעים לכך שאת שכר הטרחה של עורך דין לעניני נזיקין אין הם צריכים להוציא מכיסם וזאת כיוון ששכר הטרחה של עורך דין לעניני נזיקין הוא בסך הכול נגזרת של גובה הפיצויים עליו יוחלט על ידי בית המשפט. במסגרת ההסכם שנחתם בין הלקוח לבין אותו עורך דין לעניני נזיקין שמטפל בתביעה שלו, נקבע האחוז מסכום הפיצויים שישולם לעורך הדין בסופו של דבר כשלרוב קובעים רף או מספר רפים שעבור כל אחד מהם משתנה אחוז השכר. 
עם זאת, חשוב להבין כי למרות שאכן עורך דין לעניני נזיקין מקבל את השכר שלו רק לאחר שהטיפול בתיק מסתיים, הרי שעדיין תביעות נזיקין מצריכות השקעה כספית ברוב המוחלט של המקרים. כך למשל תצטרכו לשלם את אגרת בית המשפט וכן במקרים רבים ישנו צורך לספק חוות דעת של מומחה על מנת להוכיח כי אכן נגרם נזק בשיעור מסוים כמו למשל רופא מומחה או שמאי מקרקעין לצורך העניין.
עם זאת, במקרים רבים בסופו של דבר ניתן לבקש מבית המשפט לחייב את הצד הנתבע בתשלום עבור איש המקצוע המומחה וכן לא אחת הנחה בית המשפט את הצד הנתבע לשאת בהוצאות של התובע בכל הקשור לשכר הטרחה של אותו עורך דין לעניני נזיקין שהגיש את התביעה בשמו. 
הפעולות שמבצע עורך דין לעניני נזיקין על קצה המזלג
קצרה היריעה מלהרחיב אודות כל אחד ואחד מהתפקידים שצריך למלא עורך דין לעניני נזיקין ואודות שלל הפעולות שעליו לבצע בכל תביעה ותביעה. עם זאת, על קצה המזלג חשוב להזכיר את הפעולות הבאות:
· ניבוי סיכויי ההצלחה – הפעולה הראשונה שעושה כל עורך דין לעניני נזיקין כבר בשלב פגישת הייעוץ עם הלקוח הוא לנסות להעריך או ליתר דיוק לנבא את סיכויי ההצלחה של התביעה. בפגישה הראשונית ולעתים כבר בשיחה הטלפונית הראשונה עורך דין לעניני נזיקין מאזין לפרטי הסיפור, מקבל לידיו את כל הניירת הרלוונטית ומחליט האם לתובע יש סיכוי לצאת כשידו על העליונה. 
· קישור לאנשי מקצוע – כל עורך דין לעניני נזיקין נמצא בקשר קבוע עם אנשי מקצוע מתחומים שונים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שעל מנת להוכיח כי אכן נגרם נזק בשיעור מסוים, יש לעבוד מול רופאים מומחים למשל במידה ומדובר על עורך דין לעניני נזיקין שעוסק בנזקי גוף או לצורך העניין שמאי רכב במידה ומדובר על עורך דין לעניני נזיקין שעוסק בנזקי רכוש.
· ליווי מקצועי וייצוג בבית המשפט – במקרים רבים ישנו צורך שאותו עורך דין לעניני נזיקין ייצג את הלקוח שלו בפני בית המשפט. גם כאן ניתן לראות כי ככל שמדובר על עורך דין לעניני נזיקין מנוסה יותר ובעל וותק רב יותר, כל סיכויי ההצלחה של התביעה גבוהים יותר.  
לסיכום נאחל לכם שתעבדו אך ורק מול עורך דין לעניני נזיקין שמחזיק בניסיון רב בתחום, שייצג אתכם בהצלחה ושתזכו למלוא הפיצויים המגיעים לכם על פי חוק.