עו"ד ימית ישראל

עו"ד ימית ישראל

יום שבת, נובמבר 15th, 2014

עורכת דין ימית ישראל שוב הצליחה לנצח במאבק משפטי קשה את המוסד לביטוח לאומי

עורכת דין ימית ישראל  – עורכת דין לנזקי גוף ממשרד עורכי דין ונוטריון גיל גולדרייך. זכתה לאחר מאבק בן מספר שנים בתביעה גדולה כנגד המוסד לביטוח לאומי

מדובר בעניינה של אישה נכת פוליו, שלא הוכרה כנכת פוליו על ידי המוסד לביטוח לאומי על פי חוק הפוליו. הדחייה הסתמכה על החלטת רופא שישב בוועדה  על פי חוק הפוליו וקבע כי אין קשר בין מגבלותיה של התובעת ובין מחלת הפוליו

עורכת דין ימית מוריה ישראל ועורך דין גיל גולדרייך הורו לתובעת לפנות באופן פרטי לאותו רופא (בטכניקה שלא עוררה את חשדו) וביקשו ממנו לכתוב חוות דעת שכן מדובר בנכות כתוצאה ממחלת הפוליו. הרופא נפל במלכודת, ואכן כתב שמדובר בנכת פוליו וזאת בניגוד לקביעתו בועדה הרפואית לעררים.

בית הדין האזורי לעבודה (לאחר מאבק קשה בעניין הפרוצדורה בה נקטה התובעת), הורה להחליף את הרכב הועדה הרפואית.

בכך לא תמו הטלאות של עורכת דין ימית ישראל. גם הועדה הרפואית החדשה קבעה כי לא מדובר בפוליו. עורכת דין ימית ישראל ועורך דין גיל גולדרייך, חזרו שוב לבית הדין לעבודה ודרשו להחליף גם את הרכב הועדה הזו  בוועדה בהרכב אחר ובסניף אחר של המוסד לביטוח לאומי  הטענה שהעלות עורכת דין ימית מוריה ישראל ועורך דין גיל גולדרייך הייתה שמדובר ברופאים שעובדים עם אותו רופא (שכזכור שכשקיבל שלמונים שינה את חוות דעתו )  ולכן הם אינם יכולים להיות אוביקטיבים.

בית הדין לעבודה שום קיבל את טענותיהם של עורכת דין ימית ישראל ועורך דין גיל גולדרייך והורה להעביר את הדיון לסניף אחר של המוסד לביטוח לאומי.

בטענות שונות  נפסל גם הסניף האחר של המוסד לביטוח לאומי ועורכת דין ימית ישראל העביר את התיק לסניף שלישי של המוסד לביטוח לאומי – הסניף בירושלים.

בשלב זה סוף סוף  הצדק יצא לאור והועדה הרפואית הכריעה הועדה הרפואית  לעררים של המוסד לביטוח לאומי בירושלים שאכן מדובר בנכת פוליו קשה ושיש לפצות את התובעת בהתאם לחוק הפוליו.

התובעת קיבלה סכום של כ-432,800  ש"ח פיצויים רטרואקטיבית וכן היא מקבלת גמלת נכות חודשית על סך 3000 ש"ח על פי חוק הפוליו