עורך דין אוהד שמואלי

עורך דין אוהד שמואלי

יום רביעי, אוקטובר 29th, 2014

הצלחה חסרת תקדים לעו"ד  אוהד שמואלי ועו"ד איתן פלג בתיק הבר-נוער.

עורך דין אוהד שמואלי ועו"ד איתן פלג – עורכי דין המתחמים בנזיקין, עשו מהפך משפטי שהצריך תהליך הפקת לקחים מורכב הן ממשרד הבריאות ומשרד הרווחה וכמובן מחברות הביטוח בכל הקשור לתביעות רשלנות בנזיקין.

הנפגעים שכאמור יוצגו על ידי עורך דין איתן פלג ועורך דין אוהד שמואלי פלג לאחר שההגישו תביעה לבית המשפט המחוזי בחיפה. בתביעה צויין בין השאר כי המועדון הופעל ללא אמצעי ביטחון וללא רישיון עסק
האגודה לשמירת זכויות הפרט, הפועלת למען זכויות לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים ומפעילה את מועדון הבר-נוער.  בין הטענות שהועלו במשפט אחת הטענות היתה היתה כי האגודה, הנתמכת על ידי משרדי ממשלה ותרומות, המשטרה והעירייה – האחראיות על תחום רישוי העסקים באיזור תל אביב- התרשלו באופן קשה בין התר בכך שאפשרו את הפעלת המועדון ללא כל אמצעי ביטחון או אמצעי בטיחות וכמובן ללא כל רשיון עסק מספק. בנוסף נטען שלא התקבלו אישורים מתאימים בכתף ממרבית ההורים של בני הנוער שהשתתפו בפיעילויות של הבר נוער. עוד נטען שלא רק שלא התקבלו אישורים מההורים אלא שהייתה גם כוונה של ממש להסתיר את הפעילויות שהתבצעו בבר- נוער מההורים
יש לציין שבמהלך המשפט נטען על ידי עורך דין אוהד שמואלי ועו"ד איתן פלג כי היו מספר רב של ההתרעות שכיוונו את המשטרה לאפשרות שיהיה פיגוע המוני בבר-נוער, מסתבר שהתרעות אלה לא זכו למענה מתאים מענה מצד משטרת ישראל ושאר האחראים להפעלת הבר-נוער. בסופו של יום, לאחר מספר שנים של משא ומתן מתיש, הצליחו עורך דין איתן פלג ועורך דין אוהד שמואלי לסיים את התביעה בהסדר פשרה. חשוב לציין שבאירוע המעציב היו עוד מספר פצועים, חלקם לא תבע מעולם וחלקם עדיין בהלכים משפטיים כנגד אגודת הבר- נוער.
עו"ד יצחק שפרבר, ממשרד גורי את שפרבר משרד עורכי דין שמייצג חברות ביטוח בתביעות נזקי גוף ושייצג את חברת הביטוח של האגודה ואת האגודה, מסר בתגובה למערכת עיתון "הארץ" כי "הפיצוי נעשה מתוך מחווה של חסד ומסיבות הומניטריות ולא כי פחדנו מהכרעה משפטית. הרגשנו צורך ללכת לקראת הפגועים קשה, כדי לא להעמיד אותם בסיטואציה משפטית שהתוצאה שלה יכולה להיות דחיית התביעה. זה משא ומתן שהתנהל בין עורכי דין וכל אחד שוקל את השיקולים שלו"
ההצעה התבססה על ההערכה שרווחה לפיה מקור והסיבה לירי המתועב היה פשע שנאה נגד הקהילה ההומו לסבית , ואולם מאוחר יותר הועלו גם סברות אחרות.