יפית שטרית כהן

יפית שטרית כהן

יום שני, דצמבר 12th, 2011

הישג חסר תקדים לעורכת דין  יפית שטרית כהן בתביעה כנגד האנייה  "Lisom Reader "  . מדובר במקרה מצער בו נהרג הימאי Schipor Vasie  (ימאי בעל אזרחות רומנית ) בתאונת עבודה מצערת שהתרחשה על סיפון האנייה   Lisom Reader . התאונה  התרחשה עקב רשלנות מזעזעת של האנייה וצוות האנייה.
מזלה של אלמנתו של הימאי שהיא הופנתה  על ידי ארגון קציני הים לעורכת דין יפית שטרית כהן ממשרד עורכי הדין גיל גולדרייך עורכי דין ונוטריון. האלמנה הגיעה בהקדם לעורכת דין יפית שטרית כהן לצורך קבלת ייצוג משפטי.  חשוב לציין שבמקרה זה לא מדובר בתביעת נזקי גוף רגילה אלא בתביעת נזקי גוף שמשולבת גם עם דיני משפט ימי – קרי האפשרות לעצור את האנייה בבית המשפט הימי שבחיפה. עורכת דין יפית שיטרית דאגה להוציא באופן מיידי צו מעצר לאוניה , בטרם תעזוב האנייה את חופי ישראל. לאחר קבלת צו המעצר, המציאו מבטחי האנייה  לעורכת דין יפית שטרית ערבויות מתאימות וזאת על מנת שהאנייה תוכל להפליג מנמל חיפה ולהמשיך בדרכה. לאחר מאבק משפטי ממושך ומשא ומתן עיקש,  השיגה עורכת דין יפית שטרית כהן לאלמנתו של המנוח, פיצוי בסכום על סך 545,744 $
יש לציין שסכום זה כולל גם את שכר טרחת עורך דין והוצאות משפט. לאחר סיום התיק, הופקו מספר לקחים משמעותיים בחברת הספנות וכתוצאה מכך שופרו באופן משמעותי תנאי הבטיחות באנייה.