תביעות נזקי גוף

תביעות נזקי גוף
אין ספק שהגוף האנושי הוא אחד מהפלאים הטבעיים המתוחכמים ביותר והמיוחדים ביותר שקיימים. הוא בנוי באופן כזה שהאיברים החשובים מוגנים על ידי עצמות חזקות ואילו החלקים החשופים ניחנים ביכולת תיקון עצמית והחלמה עצמונית. עם זאת, למרות שהמוח שלנו מוגן על ידי הגולגולת ולמרות שהלב מוגן על ידי בית הצלעות למשל, הרי שאף אחד מאתנו לא חסין מפני נזקים פוטנציאליים שלא אחת מתרחשים בעקבות מחדל או רשלנות של גורם כלשהו שעמו באנו במגע עקיף או ישיר. עדות לכך ניתן למצוא בשכיחות הגבוהה של תביעות נזקי גוף המוגשות בישראל מדי שנה.
מה הן בדיוק תביעות נזקי גוף?
תביעות נזקי גוף הן תביעות משפטיות שמוגשות בעקבות נזק שנגרם לגופו של התובע או לגופו של האדם שבשמו הוגשו התביעה. ישנו מגוון רחב בצורה בלתי רגילה של מצבים וסיטואציות שבהם עלול להתעורר הצורך להגיש תביעות נזקי גוף. בין היתר מדובר על המקרים הבאים:
· תביעות נזקי גוף מוגשות פעמים רבות לאחר שהתרחש מקרה של רשלנות רפואית, כלומר שטיפול רפואי רשלני הוביל לנזק שיכול היה להימנע. תביעות נזקי גוף מוגשות בדרך כלל על ידי עו"ד לנזקי גוף 
· לא אחת תביעות נזקי גוף מוגשות בעקבות תאונה שהתרחשה במסגרת העבודה של התובע כמו למשל במקרים בהם פועל בניין נופל מפיגום או במקרים בהם שליח עבר תאונת דרכים.
· תביעות נזקי גוף רבות מוגשות מדי שנה בישראל בעקבות תאונות דרכים ללא קשר למידת האשם של התובע בתאונה. למעשה, למרות שרבים לא מודעים לכך, הרי שגם אם התובע היה האחראי לתאונה, עדיין באפשרותו להגיש תביעות נזקי גוף.
· גם אם הנזק שנגרם לא היה תוצאה של תאונה במסגרת העבודה וגם אם לא היה כרוך בסיפור התאונה רכב ממונע, עדיין ניתן להגיש תביעות נזקי גוף. כך למשל במידה ואדם נפל ברחוב כתוצאה ממדרכה לא תקינה, באפשרותו לתבוע את העירייה לצורך העניין.
· בקצרה ניתן לכתוב שבכל מצב שבו נגרם נזק פיזי לאדם כתוצאה ממחדל של אדם אחר ותהיה זו רשלנות רפואית או רשלנות מקצועית מסוג כלשהו, תאונת דרכים וכיו"ב, הרי שבאפשרותו להגיש תביעות נזקי גוף נגד הגורם שלטענתו במידה והיה נוהג אחרת, הנזק היה נמנע.
מקומה של חוות הדעת הרפואית בתביעות נזקי גוף
בחלק ניכר מכל אותן תביעות נזקי גוף ישנו צורך להגיש יחד עם כתב התביעה מסמך שנקרא חוות דעת רפואית. על מנת להבין את החשיבות של מסמך זה, יש להבין כי בסופו של דבר במידה ובית המשפט יחליט שהתובע הוא זה שהצדק עומד לצדו, יהיה עליו לחשב את גובה הפיצויים (שכן בסופו של דבר תביעות נזקי גוף מוגשות תוך מטרה ברורה לקבל פיצויים ברוב המוחלט של המקרים) ואת המשקל הרב ביותר בהחלטה נותן בית המשפט לגובה הנזק הפיזי שנגרם לתובע. עם זאת, מן הסתם השופטים אמנם מיומנים מאוד בתחומם, אך נכון לכתיבת שורות אלה, רפואה היא לא אחד מהתחומים הנלמדים במסגרת לימודי המשפטים.
לאור זאת, על מנת שבית המשפט יוכל להעריך את הנזק שנגרם לתובע בכל אחד ואחד מהמקרים בהם מוגשות תביעות נזקי גוף, עליו להיעזר בחוות דעת רפואית שמוגשת על ידי התובע. מן הסתם, כפי שאתם כבר יכולים לנחש, לא רק הצד התובע מגיש חוות דעת רפואית במקרים של תביעות נזקי גוף אלא גם הצד נגדו מוגשת התביעה כשברוב המוחלט של המקרים בהם מוגשות תביעות נזקי גוף, הצד הנתבע יעשה ככל האפשר על מנת להוכיח כי הנזק שנגרם לתובע היה פחות חמור מזה שהוא טוען שנגרם לו.
לסיכום ניתן לכתוב כי בכל מקרה שבו אתם מאמינים שנגרם לכם נזק פיזי כתוצאה מהתנהגות של אדם אחר או כתוצאה מרשלנות וכי יש לכם עילה להגשת תביעה בגין אותם הנזקים, מומלץ ביותר לקבוע פגישת ייעוץ שעוסק בתחום של תביעות נזקי גוף בהקדם על מנת להתניע את התהליך באופן מוצלח ובמהירות.