הגשת תביעות נזיקין

הגשת תביעות נזיקין
חכם סיני אמר פעם שהעולם הוא מקום מסוכן ועדות לכך ניתן למצוא בשכיחות הגבוה של תביעות נזיקין המוגשות מדי שנה לבתי המשפט בישראל כמו גם בעולם. תביעות נזיקין הן תביעות שמוגשות לא אחת על רקע של אירועים יומיומיים. כך למשל תביעות נזיקין  יכולות להיות מוגשות לאחר שאדם הלך לתומו ברחוב ונפל בעקבות מחדל עירוני שבא לידי ביטוי במדרכה שבורה או לא תקינה. בנוסף לכך תביעות נזיקין נפוצות במיוחד מוגשות לאחר שאדם עבר ניתוח ובמהלך הניתוח כתוצאה מרשלנות רפואית, נגרם לו נזק.
קצרה היריעה מלפרט אודות כל המקרים בהם מתעורר הצורך להגיש תביעות נזיקין אך בקצרה ניתן לכתוב כי בכל מקרה שבו נגרם לאדם נזק פיזי או נזק לרכוש כתוצאה מהתנהלות של אדם או כל גורם אחר ויהיה זה העיריה, בית החולים או מערכת החינוך, ייתכן מאוד שקיימת עילה להגשת תביעות נזיקין.
איך ניתן לדעת את מי ניתן לתבוע בתביעות מסוג זה
לא תמיד ברור בכל אותן תביעות נזיקין מי הוא האדם או הגוף שאותו צריך לתבוע. כך למשל במידה וחס וחלילה נגרם נזק לתינוק מאחר שהרופא האחראי לא היה נוכח בזמן הלידה. האם במקרה זה של תביעות נזיקין צריך לתבוע את בית החולים או את הרופא עצמו? אולי בכלל צריך לתבוע את האחות במחלקת היולדות שלא קראה לרופא ואולי צריך לתבוע את כל הגורמים גם יחד? כפי שאתם מבינים, תביעות נזיקין דורשות לא מעט הבנה בתחום המשפטי המורכב הזה.
לאור זאת הדבר הראשון שיש לעשות בכל מקרה שבו אתם מאמינים כי יש לכם סיבה להגיש תביעות נזיקין הוא ליצור קשר עם עורך דין שמתמחה בתחום של תביעות נזיקין ושמכיר את החוק מאחור ומלפנים. רק עורך דין שמתמחה בתחום של תביעות נזיקין יוכל להדריך אתכם כיצד לפעול צעד אחר צעד, החל מהשלב הראשון ועד לניצחון המיוחל בתביעה וקבלת הפיצויים.
חוות דעת רפואית בתביעות נזיקין בגין נזקי גוף
לצד תביעות נזיקין שנסובות סביב מקרים בהם נגרם נזק לרכוש, קיימת שורה ארוכה של תביעות נזיקין שונות המוגשות בגין נזקי גוף שאירעו לתובע. במקרים כאלו בנוסף לכתב התביעה חשוב להגיש חוות דעת רפואית. חוות דעת רפואית בהקשר של תביעות נזיקין היא מסמך רפואי בעל תוקף משפטי שנכתב על ידי רופא מומחה שתחום ההתמחות שלו נוגע באופן ישיר בסוג הנזק שנגרם למטופל. כך למשל אם מדובר על תביעות נזיקין שדנות בנזק שנגרם למטופל בעקבות רשלנות רפואית בטיפול להשתלת שיניים, הרי שאת חוות הדעת הרפואית צריך לכתוב מומחה פה ולסת לצורך העניין.
גם כאן חשוב לבחור עורך דין לנזיקין שהוא למעשה שמתמחה בתחום של תביעות נזיקין וזאת כיוון שכל עורך דין שמתמחה בתחום מחזיק ברשימה של רופאים מומחים מולם הוא עובד באופן קבוע ותוך התייחסות לסוג התביעה ולסוג הנזק, באפשרותו להפנות את התובע לרופא המתאים ביותר למקרה שלו. בחוות הדעת הרפואית שמוגשת יחד עם כל אותן תביעות נזיקין הרופא צריך לסקור את פרטי האירוע, להעריך את מידת הנזק הפיזי שנגרם למטופל ולהראות כי במידה והרופא היה נוהג באופן שבו היה צריך לנהוג כל רופא סביר אחר, הנזק היה נמנע.
הערכת הנזק החומרי
על קצה המזלג נציין כי גם במידה ומדובר על תביעות נזיקין שמוגשות בעקבות נזק שנגרם לרכוש, עדיין צריך להביא חוות דעת של מומחה על מנת לשכנע את בית המשפט בנוגע לנזק שנגרם לרכושו של התובע. לצורך העניין במידה ומדובר על תביעות נזיקין שמוגשות בגין ליקויי בנייה, ניתן ליצור קשר עם מהנדס בניין או שמאי מקרקעין ובמידה ונגרם נזק לרכב, ניתן ליצור קשר עם שמאי רכב. גם כאן – התקשורת עם אנשי המקצוע השונים מתנהלת תמיד בתיווך מקצועי של עורך דין שמתמחה בתחום של תביעות נזיקין.